Antalya yeni yıla yeni otobüslerle girecek

Antalya Büyükşehir - Yayın Tarihi: 30/12/2016 14:06
Antalya yeni yıla yeni otobüslerle girecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşımda kullanılması amacıyla 18.5 milyon liraya satın aldığı 50 otobüs, yeni yıl itibariyle hizmet verecek.


Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni satın aldığı 50 otobüs için tören düzenledi. Fabrikalar Mahallesi'ndeki otobüs parkındaki törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ulaşımda devrim niteliğinde kararlar aldıklarını söyledi. Göreve geldiklerinde toplu ulaşımın sorunlar yumağı haline geldiğini gördüklerini belirten Türel, aylardır bu sorunları ortadan kaldırmak için ulaşım esnafıyla birlikte çözüm aradıklarını anlattı. Midibüslerin Antalya'nın toplu ulaşımında önemli yer tuttuğunu dile getiren Türel, ancak midibüslerin güncelliğini kaybettiğini ve kent trafiğinin yoğunluğunu artırdığını söyledi. Türel, şöyle devam etti: 

“2 midibüsün birleşerek 12 metrelik otobüslere dönüşmesi kararı aldık. Bu karardan sonra bazı çatlak sesler çıktı. Ancak sisteme adapte olduktan sonra 'iyi ki yaptınız' diyeceklerdir. Akıllı kart sisteminde de aynı şeyleri yaşamıştık. Bu aldığımız otobüsler dünyanın en çağdaş otobüsleridir. 26 kişi oturarak, 76 kişi ayakta aynı anda otobüslerimizde yolculuk yapacak. Antalya'ya yakışan otobüsler aldık."

ESKİ OTOBÜSLER GARAJDA BEKLEYECEK

Eski kırmızı otobüslerin 500 bin kilometreyi aştığını ve sürekli masraf çıkarır hale geldiğini dile getiren Türel, önceki 40 otobüsü garaja çektiklerini anlattı. Bu 40 otobüsten de yeni araçlara parça anlamında takviye yapacaklarını belirten Türel, “Özellikle yine aynı markayı tercih ettik. Toplu ulaşımda kullanacağımız yeni otobüslerin turkuaz rengi, Türk kalitesini yansıtacak. Bu renk yabancı misafirlerimizin de dikkatini çekecektir" dedi.1 ŞUBAT MİLAT OLACAK

Başkan Menderes Türel, 1 Şubat 2017 tarihiyle Antalya'daki bütün ulaşımı turkuaz renkli otobüslerin sağlayacağını söyledi. Esnafın bu sürenin uzatılmasını istediğini hatırlatan Türel, “Bu süreyi 1 saat bile uzatmayacağız. Dönüşüm yapmayan esnafımız 14 kişilik minibüslerle kırsal kesimde çalışacak. Havuz sisteminden herkes eşit şekilde pay alacak" diye konuştu.Konuşmanın ardından otobüs şirketinin yönetici Başkan Türel'e temsili anahtar verdi. Türel, bir otobüsün direksiyonuna geçerek gazetecilere görüntü verdi.

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı