Antalya- Rusya Dostluk ve Kültür derneğinde başkan değişmedi

Turizm-Tatil - Yayın Tarihi: 23/12/2016 15:34
Antalya- Rusya Dostluk ve Kültür derneğinde başkan değişmedi

Antalya- Rusya Dostluk ve Kültür Derneği'nin genel kurulunda mevcut başkan Marina Sorokina yeniden seçildi.


Antalya'da 2010 yılında kurulan Rusya Dostluk ve Kültür Derneği'nin 3'üncü genel kurulu yapıldı. Genel kurulun ardından yapılan seçimde mevcut başkan Marina Sorokina üçüncü kez başkan seçildi. Deneğim yönetim kurulu ise Emel Çakmak (Başkan Yardımcısı), Aleksandr Fedoror, Anatoly Güsejnov, Alla Shcukina'dan oluştu. Türk vatandaşı Emel Çakmak'ın genel kurula katılan dernek üyelerinin tümünün oyunu alarak yönetime girmesi Antalya'da yaşayan Rus vatandaşları arasında büyük heyecan yarattı, sevinçle karşılandı. 

KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

Dernek Başkanı Marina Sorokina, Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesini derin üzüntüyle karşıladıklarını belirterek, Türkiye ve Rusya arasındaki dostluk ilişkilerini bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi. Sorokina, "Türkiye bizim ikinci vatanımız. Çocuklarımız bu güzel ülkede doğup büyüdüler. Kızlarımız, Türk gençleriyle evlendi. Birbirimizle kaynaştık, et-kemik olduk. Antalya'da Türk kardeşlerimizle bir arada çok mutlu yaşıyoruz" dedi.

DOSTLUK-KARDEŞLİK PROJELERİ

Başkan Yardımcısı Emel Çakmak ise yeni yılda gerçekleştirecekleri projeleri açıkladı. Tüm projelerin Türk- Rus dostluğu, kardeşliği üzerinden hayata geçireceklerini kaydeden Çakmak, şöyle konuştu:

"Dostluk ve Barış Festivali', 'Rus Kültür Günleri' 2017'de daha coşkulu, daha renkli geçecek. Muratpaşa Belediyesi ile de ortak bale festivali hazırlanıyoruz. Türk ve Rus mutfaklarına özgü ev yemekleri, geleneksel el sanatları kursları ve sergiler açılacak. Türkçe-Rusça dil, müzik, halk dansları eğitimleri verilecek. Rus ve Türk yazarlar için imza günleri, ayrıca defileler düzenlenecek. Türk sanatçı, şair ve yazarları Rusya'ya götüreceğiz. Aynı şekilde Rusya'dan her yıl bir grubu Antalya'da misafir edeceğiz."

 

 

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı