Alkışlar Keşif Ekibi Derneği'ne

Keşif Ekibi - Yayın Tarihi: 12/11/2014 15:44
Alkışlar Keşif Ekibi Derneği'ne

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ne bağlı Ülkülü İlk Öğretim Okulu’na yardım kampanyası başlatan Keşif Ekibi Derneği topladığı yardımları kargoyla köye gönderdi.


Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ne bağlı Ülkülü İlk Öğretim Okulu’na yardım kampanyası başlatan Keşif Ekibi Derneği topladığı yardımları kargoyla köye gönderdi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında daha önce de pek çok kampanyaya imza atan Keşif Ekibi Derneği, bir projeyi daha hayata geçirdi. Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ne bağlı Ülkülü İlk Öğretim Okulu’ndan gelen istek üzerine harekete geçen Keşif Ekibi Derneği, okulun ihtiyaçları doğrultusunda yardım kampanyası başlattı.

Hayırseverlerden toplanan yardımlar kargoyla köye gönderildi. Yardım kampanyası; Temel kırtasiye malzemeleri, anasınıfı için gerekli malzemeler, futbol ve voleybol topları, sıvı sabun, hikâye kitapları, okul çantaları, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için kışlık bot ve montlardan oluşuyor. Yardım kolileri yanında hatıra fotoğrafı çeken dernek üyeleri, bu tür kampanyalara bundan sonra da devam edeceklerini söyledi.

Yılda iki köy okuluna yardım

Dernek olarak her yıl iki köy okuluna yardım kampanyası başlattıklarını ifade eden Keşif Ekibi Derneği Başkanı Hidayet Gültekin, “Keşif Ekibi Derneği önce bir oluşum olarak hayata geçti. Bu oluşum dernekleştikten sonra ise sadece Antalya’nın doğasına, tarihine ve kültürüne katkı koymasının yanında sosyal sorumluluk projelerine de imza attı.  Bu projeler kapsamında Türkiye genelinde 6 yardım kampanyası düzenledi” diye konuştu.

Turizmin kurtuluşunu sadece deniz kum ve güneşte aramamak gerektiğini söyleyen Gültekin, “Biz doğa, tarih noktasında farkındalık oluştururken turizm adına turizmin kurtuluşunu denizde kumda değil, Türkiye’de turizmin kurtuluşunu müzecilikte, fuarcılıkta, tarihi ören yerlinde olduğunu ısrarla belirtiyoruz. Bu yönde bir çalışma içerisindeyiz. Tüm Antalyalıları derneğimize üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

-Halil Fidan

YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı