Akdeniz Üniversitesi Teknokenk firmasına ödül

Teknoloji - Yayın Tarihi: 10/01/2017 18:08
Akdeniz Üniversitesi Teknokenk firmasına ödül

Akdeniz Üniversitesi Teknokent bünyesinde üretim tesisi bulunan Naturmed İlaç bu yıl yedincisi düzenlenen Altın Havan Ödülleri’nde ‘Yatırım Ödülü’nün sahibi oldu.   


Eczacı Dergisi tarafından  her yıl düzenlenen Altın Havan Ödüllerinde bu yıl 22 dalda 100’ün üzerinde başvuru arasından Naturmed İlaç, Eczacılık sektörünün Oscar’ı Sayılabilecek 2016 Altın Havan ‘Yatırım Ödülünü’  kazandı.

 

Türkiye'de ilk kez bir üniversite bünyesinde AR-GE laboratuvarları ve klinik çalışmalarla desteklenen gıda takviyesi ve kozmetik fabrikası olan Naturmed İlaç Yöneticisi Uzm. Ecz. Mehmet Çalık “30 yıllık tecrübemizi dikkate alan Akdeniz Üniversitesi Teknokent, yapacağımız projelerimize destek vermek amacıyla 2014 yılında kendi üretim tesisimizi kurmamıza imkan verdi. Bu sayede Akdeniz Üniversitesi Teknokent bünyesinde doğanın dilinden anlayan uzman ve teknik ekibimiz ile en son teknolojileri kullanarak AR-GE çalışmalarımızı yürütüyoruz. Akdeniz Üniversitesi’nin bize sağladığı bu imkan sayesinde aldığımız bu ödül bizler için gurur verici. Üniversite ve Teknokent yönetimine destekleri için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı