Süleyman Evcilmen balık pazarı’nı inceledi

Muratpaşa - Yayın Tarihi: 20/09/2013 16:57
Süleyman Evcilmen balık pazarı’nı inceledi

Muratpaşa Belediyesi’nce Meltem Mahallesi’ne inşa edilen Balık Pazarı’nda incelemelerde bulunan Başkan Süleyman Evcilmen, Balık Pazarı’nın Kasım ayı sonunda açılacağını söyledi.  


Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Meltem Mahallesi’nde yapımına devam edilen Meltem Çarşısı Balık Pazarı inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Antalya’nın en önemli gereksinimlerinden birini karşılayacak projenin Kasım ayı sonunda açılacağını müjdeleyen Başkan Süleyman Evcilmen, “Balık Pazarı Projemiz Kasım ayının sonunda hizmete girecek. Antalya’nın da gereksinimini önemli ölçüde karşılayacak” diye konuştu. 

16 DÜKKAN OLACAK

Balık Pazarı’nda, balık tezgahları, balık restoranları ve bu konsepti destekleyecek ürünlerin satışının yapılacağı 16 dükkanın yer alacağını dile getiren Başkan Süleyman Evcilmen, yurttaşların pazardan balık alıp, restoranlarda pişirtme imkanı bulabileceklerini kaydetti. Balık Pazarı tamamlandıktan sonra dükkanları kiraya vermek üzere ihale açılacağını belirten Başkan Süleyman Evcilmen, “İhaleye giren ve en yüksek fiyatı veren herkes ihalelerden faydalanabilir” dedi.

PROJE 3 MİLYON TL

Balık Pazarı’nın inşasında ikinci ihaleyi gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Süleyman Evcilmen, “Daha önce ihale etmiştik. Ancak ihale süresi içinde sorumlu firma işleri tamamlamaması nedeniyle yasanın bize verdiği hakları kullanarak ihaleyi iptal ettik ve yeni bir ihale yaptık. Bu durum zaman açısında kayıpları getirdi. Elimizde olmayan nedenlerle mahalleli biraz sıkıntı içine girdi. Ama biz zaman kaybını telafi etmeyi istiyoruz. Yaklaşık 3 milyon TL’lik bir yatırım ile verdiğimiz sözü geçte olsa yerine getirmiş olacağız” diye konuştu. 

YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı