Servisçiler odası seçiminde şok

Oda, Parti, Dernek, Koop. Seçimleri - Yayın Tarihi: 03/01/2010 01:00
Servisçiler odası seçiminde şok

Antalya Umum Servisçileri odası seçimi gergin bir ortamda gerçekleşiyor. Şok açıklamaların yapıldığı genel kurulda Arif Elmas’ın ortaya attığı şok iddia, velileri çok kızdıracak.


Akdeniz Düğün salonunda saban 08:30 da başlayan genel kurul sakin bir atmosferde başladı. Birbirleri ile üstünlük yarışına giren adaylar seçimatmosferinin aksine, divan kurulunun seçiminde ortak karar ile divanı belirlediler.

Kongrede ilk konuşmayı aday Mehmet Ali Palabıyık yaptı. Palabıyık mevcut yönetime yüklendi, yaptıklarını ve yapamadıklarını eleştirdi.

Sabıkalı çalışanlar var !
Palabıyık’ın ardından kürsüye gelen Arif Elmas, şok açıklamaları ile kongrenin havasını değiştirdi. Şu an mevcut servis şoförlerinin içinde sabıkalı olanların varlığından bahsetti.

Bu iddia salonda şok etkisi yarattı. Elmas önceki gün VTV'de İdris Taş'ın hazırlayıp sunduğu "ANALİZ" programında da konu ile ilgili projelerinden bahsetmiş, servis şoförlerinden sabıka kaydının şart koşulacağını belirtmişti.

Şahin etkili olamadı
Kongrede Süleyman Şahin, konuşma kürsüsüne yandaşlarının yoğun alkışları arasında geldi. Şahin’in konuşmasında ortamın daha da gerileceğini düşünülürken, beklenen olmadı. Şahin konuşması boyunca beklenen atak performansı gösteremedi.

Gergin anlar
Son konuşmacı mevcut Başkan Adil Demir, yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Bir servisçinin Demir’e neden 2 tane aracını sattığını sordu. Demir, paraya ihtiyacım vardı sattım, bu doğal değimlidir,  Süleyman Şahin’inde araçları var birini sattı dedi.

Demir’in konuşmalarından Şahin ve Demir yandaşları arasında gerginlikler yaşandı. Yaşanan olaylardan sonra salona önce güvenlik elemanları, ardından sivil polisler geldi. Tartışmaların yatışmasından sonra faaliyet raporları denetim raporları oya sunuldu.

Seçim sürecinde sürekli mevcut başkanı eleştiren Süleyman Şahin’in faaliyet raporları ve denetim raporlarına evet demesi kafaları karıştırdı.

Oy birliği ile geçen raporlardan sonra üyeler oy kullanımına geçti. Kulislerde, mevcut başkan Adil Demir’in seçimi alacağı, Şahin’e 60-80 oy fark atacağı konuşuluyor.


Seçim sonuçları açıklandığı an AntalyaBurada.com adresinde.
    

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı