Servisçiler Odası yönetiminden üyelerine müjde

Güncel - Yayın Tarihi: 10/09/2013 15:44
Servisçiler Odası yönetiminden üyelerine müjde

Antalya Servisçiler Odası Başkanı Adil Demir, servisçi esnafına müjdeyi verdi. Servisçi esnafı bundan böyle okullar ile taşıma sözleşmesi yapabilecek, öğrencileri taşıyabilecek.  


Antalya’da yüzlerce servisçi esnafını ilgilendiren okullarda servis taşımacılığında mutlu sona ulaşıldı. Antalya Servisçiler Odası Başkanı Adil Demir ve yönetim kurulunun çabaları sonuç verdi, servisçi esnafının okullar ile taşımacılık sözleşmesi yapabilmesinin önü açıldı.

Türkiye’de sadece Antalya’da gerçekleşen taşıma işlemi ile ilgili süreci ve verdikleri mücadeleyi  anlatan Antalya Servisçiler Odası Başkanı Adil Demir, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliğe eklediği bir madde ile Antalya’daki servisçi esnafının Milli Eğitime bağlı okullar ile taşımacılık sözleşmesi yapabileceğini müjdeledi. Uzun süredir sorunun çözümü için uğraştıklarını, bu konuda çeşitli isimlerle temasa geçtiklerini aktaran Demir, AK Parti Antalya Milletvekili, aynı zamanda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ve il yönetiminden Enis Gönen’e verdikleri özverili destekten dolayı teşekkür etti.

Okullarda ihale yok
Okullarda taşımacılık ile ilgili okul aile birlikleri ve okul yönetimi ile birlikte hareket edeceklerine dikkat çeken Demir, yapılacak anlaşma için her hangi bir ihalenin söz konusu olmayacağını hatırlatarak, bu tür söylemlerin gerçeği de yansıtmayacağını aktardı. Servisçi esnafının hakkını korumak için her platformda mücadele verdiklerini belirten Başkan Adil Demir, amaçlarının giderek daralan gelirlerin korunması, hatta yükseltilmesi olduğunu söyledi.

Üyelerine de çağrıda bulunan Demir, verdikleri mücadelenin karşılığı olarak servisçi esnafının mesleklerine sahip çıkmalarını, ayrıca öğrencileri taşırken de hassasiyet göstermelerini istedi.

Servisçilerden 2013-2014 yılı eğitimi
Her yıl eğitim döneminin başlangıcında ve tatil arasında meslekte görev alan esnaf için eğitim semineri düzenlediklerine de değinen Demir, bu seminerlerde empati yapma yönlerinin geliştiğini aktardı. Emniyet Müdürlüğü verilerinin de paylaşıldığı toplantılarda yapılan hatalara dikkat çekilirken, yeni eğitim öğretim yılında sürücü ve öğrencilerin emniyet kemeri konusunda denetleneceği hatırlatıldı.

Araç içine uygulanan ekstra ekipmanlara da izin verilmeyeceğini belirten Trafik Denetleme Şube Müdürü Cem Gencer ise koltuk sayısı ve koltuk kadar öğrenci taşınması konusunda ciddi yaptırımlar uygulayacaklarını anlattı.

YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı