Kemal Çelik, projelerini bir bir açıkladı

Güncel - Yayın Tarihi: 25/01/2014 18:00
Kemal Çelik, projelerini bir bir açıkladı

Türkiye’nin ve dünyanın ortak geleceği olan Antalya’nın yönetimini kentin dinamikleri ile birlik de yapacaklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik,” Antalya’nın ortak gücü ile her sorunun altından kalkacağız. Ne kavga edeceğiz, ne de emir alacağız” dedi.


Toplumsal Ekonomik Araştırmalar Merkezi’nin üyelerine çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi veren Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, Antalya’nın ortak sorunları özel sektör, sivil toplum örgütleri ve üniversite ile beraber oluşturacakları ortak güçle çözeceklerini belirterek, şunları söyledi:

 “Seçildiğimiz andan itibaren merkezi dayatmaya ve merkezle kavga etmeye son vereceğiz. Bizim amacımız Antalya’nın sıkıntılarını, sorunlarını bir an önce hemşerilerimizin arzu ettiği şekilde çözüme kavuşturmaktır. Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları da o kentin o ilçenin ortak gücünün temsilcileridir. Bu gücü hiç istismar etmeden en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. Eğer bizim projelerimiz yoksa merkezden emir almaya devam ederiz. Eğer yine bizim projelerimiz hazırlığımız yoksa merkezle kavga etmeye devam ederiz. Biz Antalya’nın dinamiklerine özel sektörüne sivil toplum örgütlerine güvenerek projelerimizi burada oluşturacağız.”

Bütünşehir yasası ile Antalya’da politika birliği oluşturmayı hedeflediklerini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik “Büyükşehir yasasının verdiği yetki kapsamında politika birliğini sağlama imkânımız var. Antalya’da Antalya’nın ortak gücünün ortaya çıkmasını sağlamak bizim ilk vazifemiz olacaktır. Nasıl gerçekleştireceğiz? Özel sektörle sivil toplum örgütleriyle beraber çalışarak birlikte karar alarak projelerimizi birlikte üreterek gerçekleştireceğiz.”dedi.

“Kaleiçi cazibe merkezi olacak.”

Antalya esnafının turizmden gereken payını alabilmesi için değişik projelerinin olduğunu belirten MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, “Kaleiçi’nde bulunan evlerin restorasyonu için kaynak gerekiyor. Avrupa Birliği’nin kredi imkanın dan yararlanılması için Kaleiçi’nde bir danışma ofisi kuracağız. Akdeniz Üniversitesi ile ortaklaşa Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültelerinin bazı bölümlerini de Kaleiçi’ne alma düşüncemiz var. Kaleiçi’ni bugünkü görüntüsünden uzaklaştırmak zorundayız. “dedi.

“Mazıdağı’na dev portakal”

Mazıdağı’na Konyaaltı ndan, Aksu’dan görünecek dev bir portakal yapılacağını belirten Çelik, “86 metre boyunda, içinde her türlü aktivitenin yapılabileceği portakal şeklinde bir kültür merkezi oluşturacağız. Sanat ve kültür aktivitelerinin yanı sıra en üst bölümünde Altın Portakal Film Festivalini de yapacağımız hilal şeklinde 5 bin kişilik bir konferans salonu da bulunacak. Çevresinde ise ticari amaç taşımayan sanat ve kültürümüzün kaynaştığı, hemşeri derneklerinin yer alacağı bu portakal küreyi Antalya’ya kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

“Kongre turizminin merkezi olacağız.”

Antalya’yı kongre turizminin merkezi haline getireceklerini belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, “ Antalya merkeze 10 bin kişilik bir kongre merkezi yapacağız.5 bin kişilik Alanya’da, 3 bin kişilik de Manavgat’ da kongre merkezleri düşünüyoruz. Kısaca Antalya kongre merkezi vadisi haline gelecek. Antalya’da yapacağımız kongre merkezi estetik açısından da tek olacak. Üstüne ya da yanına “Akdeniz Heykeli”ni inşa edeceğiz. Bu şekilde Antalya’nın cazibe merkezlerini oluşturma projelerimiz var”  dedi.

Toplumsal Ekonomik Araştırmalar Merkezi’nin düzenlediği etkinliğe Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik’le beraber, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Murat Dinç, Antalya eski Belediye Başkanlarından Hasan Subaşı’da katıldı.

Etiketler:
YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
ertan tan27/02/2014 23:05
neişe yarar kemal bey 86 mt lik portakal yoların hali neolacak onlara çözüm üretecek projen olmalı yazık bir mhp li olarak utandım