Antalya Uluslararası Piyano Festivali ICF Airports Antalya Havalimanı'nda Başlıyor

Güncel - Yayın Tarihi: 29/11/2013 14:55
Antalya Uluslararası Piyano Festivali ICF Airports Antalya Havalimanı'nda Başlıyor

“Şehirde müzik var” sloganı ile yola çıkan 14. Uluslararası Antalya Piyano Festivali 8 Kasım’da Fazıl Say'ın yeni eseri "Water" ile başladı.   


Festivalin sponsorlarından ICF Airports Antalya Havalimanı da, Antalya’nın kültürel kimliğinde önemli yeri olan festivalin tanıtımına destek olmak amacı ile yolcuları piyano dinletileri ile karşılıyor.

Dünyaca ünlü sanatçıları ve grupları Antalya’ya getiren Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 8 Kasım’da Fazıl Say konseri ile başladı. ICF Airports Antalya Havalimanı, Fazıl Say’ın Sanat Yönetmenliğinde, “Şehirde müzik var” sloganı ile yola çıkan ve bu yıl 14.’sü düzenlenen festivalin sponsorları arasında yer alıyor. Antalya’nın kültürel kimliğinde önemli yeri olan festivalin tanıtımına destek olmayı amaçlayan ICF Airports Antalya Havalimanı, gelen yolcularını piyano dinletileriyle karşılıyor. 28 Kasım, Perşembe günü havalimanına yerleştiren piyanolardan biri dünyaca ünlü Latin Caz sanatçısı Michel Camilo'yu ağırladı.

14. Latin Grammy Ödülleri’nin bu yılki sahibi Latin Caz sanatçısı Michel Camilo, Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin kapanış konserini gerçekleştirmek için Antalya’ya geldi. Festival kapsamında ICF Airports Antalya Havalimanı’na piyanonun başına geçen Camilo, hayranları için “What’s Up” albümünde yer alan “Take Five” isimli parçayı çaldı.

ICF Airports Antalya Havalimanı sponsorluğunda ve Fazıl Say’ın sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde 30 Kasım gecesi Antalya’da izleyicilerin karşısına çıkacak olan Camilo, bu konserde yeni bestesi olan “Piyano Konçertosu No:1”in de Türkiye prömiyerini yapacak. Dünyanın farklı sahnelerinde verdiği konserlerin yanı sıra “Amo Tu Cama Rica“ ve “Los Peores Anos de Nuestra Vida“ gibi filmlerin müziğine de imza atan Michel Camilo, Türkiye’de ilk kez bir orkestrayla birlikte sahne alacak. Konserde Camilo’ya Türkiye’nin en değerli orkestra şefleri arasında yer alan Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

14. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ni ve havalimanında gerçekleştirilen etkinlikleri değerlendiren ICF Airports Antalya Havalimanı Genel Müdürü Ersel Göral şunları söyledi:

“Havalimanları, şehirlerin vitrinidir. Bu nedenle Antalya’nın kültürel kimliğinde önemli yeri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ni bir ölçüde terminallerimize taşımak istedik. Antalya’da 14 yıldır Fazıl Say’ın Genel Sanat Yönetmenliği’nde dünyaca ünlü piyanistlerin yer aldığı bir festival gerçekleşiyor, yolcularımızın dikkatini buna çekmek için bu dinletileri düzenliyoruz. Festival programında her yıl olduğu gibi bu yıl da çok güçlü isimler bulunuyor. Antalya’ya gelen misafirlerimizin bu fırsatı değerlendirmek; festivali takip etmek isteyeceğini düşünüyoruz. Festival hakkında bilgi alan yolcularımız bu yıl olmasa da gelecek yıl için tatil planlarını festivali göz önüne alarak yapabilirler. Bu tür çalışmaları önemsiyoruz zira ICF Airports Antalya Havalimanı olarak Antalya’nın ilk yüzü olduğumuz bilinci ile   Antalya’ynın sahip olduğu her türlü zenginliği yolcularımıza göstermek istiyoruz."

YORUMLAR
Güvenlik Kodu
Close Icon
Hiç kimse henüz bu habere yorum yapmadı